NAČÍTAVAM

Type to search

Ekonomika

Prezident Trump hrozí Číne zvýšením ciel, nepáčia sa mu pomalé rokovania

Sita
Share

WASHINGTON 6. mája (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump oznámil, že Washington s účinnosťou od piatku zvýši clá na čínskej tovary, ktorých dovoz do USA má hodnotu 200 mld. USD ročne.

Nové clo na úrovni 25 percent

Ako informoval v nedeľu prostredníctvom sociálnej siete Twitter, nové clo má byť na úrovni 25 % namiesto súčasných 10 %.

Trump tiež pohrozil zavedením 25-percentného cla na čínske produkty v hodnote 325 mld. USD, ktoré zatiaľ clám nepodliehajú.

Rokovania pokračujú pomaly

V tomto prípade by reštriktívne clá zasiahli fakticky všetky čínske vývozy do USA, uviedla agentúra AP. “Rokovania s Čínou pokračujú, ale príliš pomaly, pretože sa snažia rokovať znova od začiatku. To nie!“, napísal Trump na Twitteri.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuDesaťpercentné clo na čínske dovozy sa pôvodne malo zvyšovať už v marci, Trump ale tento krok odložil, pričom odkazoval na pokrok v rokovaniach. Ďalšie kolo čínsko-amerických obchodných rozhovorov sa má uskutočniť v stredu vo Washnigtone.

(1 EUR = 1,1155 USD)

Viac k témam: americký prezident, clá USA, clo
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump hrozí Číne zvýšením ciel, nepáčia sa mu pomalé rokovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X