Prezident Zeman zverejnil želanie do nového roku a pripomenul, že sloboda nie je samozrejmosť

0
Prezident Zeman zverejnil želanie do nového roku a pripomenul, že sloboda nie je samozrejmosť

31.12.2020 (Webnoviny.sk) – Český prezident Miloš Zeman zverejnil prostredníctvom sociálnej siete Facebook želanie do nového roka, v ktorom všetkým poprial „pevné zdravie, lásku, radosť a šťastie“. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. Spoluobčanov tiež vyzýva, aby rešpektovali iné názory a pripomína, že „sloboda nie je samozrejmosť“.

„Aj v zložitej dobe, keď pribúdajú starosti, môžeme nájsť skrytý poklad. Nejde o zlato alebo peniaze. Je to druhý človek, blížny, ktorému môžeme urobiť radosť, potešiť slovom i činom,“ napísal Zeman a vyzval Čechov, aby neodsudzovali iných len preto, že majú iný názor. „Áno, názor máme právo kritizovať, ale nezatracujme ich nositeľov. Pamätajme si tiež, že sociálne siete nie sú reálnym životom,“ pokračoval a vyzval, aby si ľudia napriek rozdielom podali ruky.

„Nezabúdajme, že sloboda nie je samozrejmosť. Ochránime ju práve tým, že budeme mať úctu k iným ľuďom a iným názorom,“ upozornil a ďalej nabáda ľudí, aby nepočúvali „novodobých ideológov, ktorí chcú rozdeľovať svet“. Na záver Čechov vyzval, aby nezabúdali na svoje „civilizačné korene“, ktoré im dávajú silu.

Viac k témam: český prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zeman zverejnil želanie do nového roku a pripomenul, že sloboda nie je samozrejmosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu