V Liberci sa zrútila lanovka na vrch Ještěd, na mieste zasahujú českí záchranári

0
V Liberci sa zrútila lanovka na vrch Ještěd, na mieste zasahujú českí záchranári

31.10.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 31. októbra, 15:34

V nedeľu popoludní sa zrútila lanovka na vrch Ještěd v českom Liberci. Ako uviedol web TV Nova, pri nehode zahynul strojvedúci jednej z kabín lanovky.

V druhej kabíne bolo uväznených 15 ľudí, o ktorých sa starajú záchranári. Pravdepodobne nie sú zranení, ale utrpeli šok. Na mieste sú všetky záchranné zložky.

„Udalosť môžem potvrdiť. U jedného človeka lekár konštatoval smrť. V druhej kabíne bolo 15 ľudí, ktorých sme vyslobodili. Momentálne sú v zázemí horskej služby, kde sa o nich starajú kolegovia. Ide predovšetkým o psychologickú pomoc. Nemali by tam byť fyzické zranenia,“ povedal hovorca libereckých záchranárov Michael Georgiev.

Jedna z dvoch kabín spadla o pol jednej popoludní. Bol v nej iba strojvedúci bez cestujúcich. Na mieste zomrel. Druhá kabína sa zošmykla po lane dole. Ľudia v nej zostali desiatky minút visieť. Záchranári ich nakoniec dostali do bezpečia po lanách.

Nemocnice v Liberci pre istotu vyhlásili pohotovosť. Zatiaľ však do nich nikoho nepreviezli.

Viac k témam: českí záchranári, Pád lanovky
Zdroj: Webnoviny.sk – V Liberci sa zrútila lanovka na vrch Ještěd, na mieste zasahujú českí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu