Prezidentka Čaputová podpísala zrušenie zákona o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska

17.2.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala v stredu 17. februára zákon, ktorým sa ruší zákon o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Parlament schválil právnu úpravu 5. februára.

Návrh na zrušenie zákona predložilo ministerstvo hospodárstva. Rezort tak reagoval na potrebu minimalizovať administratívnu a finančnú záťaž, ktorá prijatím zákona vznikla majiteľom ihrísk. Zákon o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska, schválený na jeseň 2019, definoval bezpečnostné požiadavky, ktoré by mali detské ihriská spĺňať ako celok, a nielen jeho jednotlivé hracie prvky.

Stanovili sa napríklad požiadavky na povrch detských ihrísk alebo na rozmiestnenie hracích zariadení. Rovnako definoval aj základné povinnosti vlastníkov ihrísk či zaviedol aj sankcie za nedodržiavanie stanovených pravidiel.

Viac k témam: bezpečnostné prvky, detské ihrisko, novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová podpísala zrušenie zákona o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska © SITA Všetky práva vyhradené.