Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Prezidentka Čaputová sa stretla s pápežom Františkom, ktorý adresoval Slovákom odkaz (foto)

Zdieľať

Jednou z tém, o ktorých hovorila prezidentka Zuzana Čaputová s pápežom Františkom, sú prehlbujúce sa rozdelenia v spoločnosti.

Prezidentka vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že oceňuje postoje pápeža, ktorý sa dlhodobo zastáva chudobných, sociálne slabých a o ľudí v núdzi.

Slová zmierenia a nádeje

Podľa Čaputovej je veľkou inšpiráciou počúvať jeho slová o tom, aká dôležitá je láska voči každému jednému človeku bez rozdielu.

„Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na nás aj v týchto ťažkých časoch. Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu,” doplnila hlava štátu.

Jeho slová boli podľa nej upokojujúce. „Boli to slová zmierenia a nádeje,” podotkla.

„So Svätým Otcom nás spája presvedčenie, že jednou z najdôležitejších úloh, ktorá pred nami dnes stojí, je zjednotiť naše spoločnosti, upokojiť ľudí, spojiť naše krajiny a ukázať, že v časoch naozajstného ohrozenia vieme odložiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k základným hodnotám lásky k blížnym,” dodala Čaputová.

O čom je najnovšia encyklika pápeža? Chvália ju aj ateisti!

Tri dary zo Slovenska

Prezidentka pápežovi odovzdala aj dary zo Slovenska. Bol medzi nimi aj obraz Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, od slovenskej autorky Kataríny Vavrovej.

„Sedembolestná Panna Maria je pre mna pripomenutím, aby sme nezabúdali, že sú to často ženy, ktoré dokážu priniesť pokoj, porozumenie, empatiu. A tiež, že dokážu byť silné a rozhodné a že ich úloha pri spájaní našich domácností, rodín, spoločností aj štátov je nenahraditeľná,“ vysvetlila na sociálnej sieti.

Medzi darmi boli aj štyri sviečky, vyrobené v sociálnom podniku. Podľa prezidentky sú vyjadrením nádeje na lepší život pre ľudí v núdzi a zraniteľných skupinách.

Rozhodnutie pápeža Františka prijímať vo Vatikáne utečencov, ale aj jeho pomoc pre ľudí bez domova a azylantov, je pre Čaputovú zhmotnením hodnôt ľudskosti a solidarity.

„Viem, ako veľmi zložité je poskytovať pomoc ľuďom v podmienkach pandémie a starať sa o ich bezpečnosť. Preto som zo Slovenska priniesla aj 10-tisíc PCR testov, ktoré boli vyvinuté a vyrobene našimi vedcami a odovzdala ich ako dar od uznávaného biochemika Pavla Čekana zariadeniam, ktoré vo Vatikáne poskytujú prístrešie a starostlivosť ľuďom v núdzi,“ uviedla hlava štátu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová sa stretla s pápežom Františkom, ktorý adresoval Slovákom odkaz (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár