Pri obci Milavče sa zrazili expres a osobný vlak, dvaja ľudia zomreli a desiatky sú zranené

4.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. augusta 10:29

Pri českej obci Milavče v okrese Domažlice sa v stredu krátko po ôsmej ráno zrazili dva osobné vlaky.  „Na výhybni Radonice sa zrazil expres smerujúci z Mníchova do Prahy s osobným vlakom idúcim z Plzne do Domažlíc,“ povedal pre TN.cz hovorca Drážnej inšpekcie Martin Drápal. Do zrážky majú byť údajne zapojené aj dve osobné autá.

Ako pre spomínaný portál uviedla hovorkyňa záchranárov Mária Svobodová, dvaja ľudia pri zrážke zomreli, štyria sú ťažko ranení a 31 je zranených, ale mimo ohrozenia života. Pri zásahu pomáhajú aj záchranári z Prahy, Juhočeského kraja a z Nemecka. K nehode vyrazili aj vrtuľníky z Prahy a Plzne.

Dvě osoby bohužel střet nepřežily.— HZS Plzeňského kraje (@hzsplzen) August 4, 2021

K zrážke vyrazilo dvanásť hasičských jednotiek. „Miesto zásahu máme rozdelené na dva úseky. Transportujeme osoby z vlaku. Na mieste je niekoľko desiatok zranených,“ vyjadril sa hovorca hasičov Petr Poncar. Na miesto podľa neho smerujú aj členovia posttraumatického tímu. „Obec poskytla pre ľahko zranených a nezranených zázemie v kultúrnom dome,“ dodal.

⚠️V úseku Domažlice – Blížejov (Radonice) došlo ke střetu dvou osobních vlaků Ex 351 Západní Expres a Os 7413. Na místě nehody zasahují složky #IZS. Vedení společnosti #CeskeDrahy jede na místo nehody.— České dráhy, a.s. (@ceskedrahy_) August 4, 2021

K zrážke sa vyjadril aj minister dopravy Karel Havlíček, podľa ktorého vlak Ex 351 prešiel návestidlo Stoj na výhybni Radonice na Domažlicku a zrazil sa s osobným vlakom. „Situácia je vážna, ruším všetok program a som na ceste na miesto nešťastia,“ oznámil na sociálnych sieťach.

Podľa predbežného odhadu Českých dráh (ČD) bude doprava na trati obmedzená až do pol siedmej večer, vzhľadom k rozsahu nehody to však bude pravdepodobne trvať aj dlhšie.

Srážka vlaků. Vlak Ex 351 projel návěstidlo v poloze Stůj ve výhybně Radonice na Domažlicku a srazil se s osobním vlakem. Situace je vážná, ruším veškerý program a jsem na cestě na místo neštěstí.— Karel Havlíček (@KarelHavlicek_) August 4, 2021

Viac k témam: zrážka vlakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri obci Milavče sa zrazili expres a osobný vlak, dvaja ľudia zomreli a desiatky sú zranené © SITA Všetky práva vyhradené.