Pri Toryse si budú môcť ľudia zacvičiť, mesto tam vybudovalo workoutové ihrisko za viac ako 22-tisíc eur

0
Pri Toryse si budú môcť ľudia zacvičiť, mesto tam vybudovalo workoutové ihrisko za viac ako 22-tisíc eur

6.1.2022 (Webnoviny.sk) – V blízkosti rieky Torysa na Sídlisku III v Prešove pribudlo nové workoutové ihrisko. Jeho výstavba stála viac ako 22 200 eur s DPH a zrealizovala ho spoločnosť Fun & play, s.r.o., Stropkov. V areáli neďaleko ulice Antona Prídavka sa nachádza viac ako 17 stanovísk. Ihrisko je voľne dostupné verejnosti a je postavené tak, že v budúcnosti je možné jeho rozšírenie.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, ihrisko je umiestnené v rovinatom teréne a je ohraničené gumenou dlažbou s rozmermi 12 x 8 metrov. Ihrisko je vhodné na rôzne street workoutové cviky pre osoby staršie ako 15 rokov.

„Už druhý rok po sebe zažívame zimu plnú obmedzení, preto verím, že nové workoutové ihrisko aspoň sčasti uspokojí potrebu fyzickej aktivity medzi Prešovčanmi zo Sídliska III, ktorá bude s príchodom jarných mesiacov určite naberať na intenzite,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na workoutovom ihrisku sa nachádzajú rôzne hrazdy, bradlá, rebrík, rebriny a držiak na kruhy. Okrem toho na ihrisku nechýba lavička, odpadkový kôš, stojan na bicykle a infotabuľa s názornými ukážkami cvikov.

Viac k témam: Cvičenie, Trening, workoutové ihrisko
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Toryse si budú môcť ľudia zacvičiť, mesto tam vybudovalo workoutové ihrisko za viac ako 22-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu