Domov Ekonomika Priemyselná produkcia eurozóny medziročne vzrástla, Slovensko len tesne zaostalo za Maďarskom

Priemyselná produkcia eurozóny medziročne vzrástla, Slovensko len tesne zaostalo za Maďarskom

14.7.2021 (Webnoviny.sk) – Priemyselná produkcia eurozóny v máji oproti rovnakému mesiacu minulého roka posilnila o 20,5 percenta a v rámci celej Európskej únie sa zväčšila o 21,2 percenta. Na Slovensku bol v máji medziročný rast priemyselnej výroby v rámci EÚ druhý najsilnejší, a to na úrovni 36,8 percenta.

Výraznejšie medziročne priemysel posilnil iba v Maďarsku (40,3 percenta). Za Slovenskom nasledovalo Poľsko s rastom priemyslu o 30,2 percenta. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Medzimesačne májová priemyselná výroba v eurozóne klesla o jedno percento a v rámci celej Európskej únie sa zmenšila o 0,9 percenta. Slovenský priemysel oproti aprílu oslabil o 2,4 percenta. Najväčší medzimesačný pokles nastal v Rumunsku (-8,5 percenta), Grécku (-4,7 percenta) a v Írsku (-4,6 percenta). Najsilnejší medzimesačný rast dosiahla priemyselná produkcia v Litve (7,7 percenta), v Maďarsku (3,4 percenta) a vo Fínsku (2,2 percenta).

Viac k témam: priemyselná produkcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Priemyselná produkcia eurozóny medziročne vzrástla, Slovensko len tesne zaostalo za Maďarskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version