Primátor Spišskej Novej Vsi preplatí občanom doplatok za Ivermektín, potrebujú však trvalý pobyt

30.3.2021 (Webnoviny.sk) – Spišskonovovešťania dostanú nedostatkový liek Ivermektín v dvoch miestnych lekárňach bez doplatku. Z vlastných zdrojov im ho preplatí primátor mesta Pavol Bečarik.

Ako sa uvádza v tlačovej správe mesta, k rozhodnutiu dospel po intenzívnej komunikácii s Ministerstvom zdravotníctva SR. Ide o reakciu na nedostatok antivirotík pre ambulantnú liečbu chorých na COVID-19 v regióne.

Recept a pobyt

Primátor Bečarik, ktorý sám COVID-19 prekonal, ešte začiatkom marca verejne vyzval ministra zdravotníctva k urýchlenému zabezpečeniu liekov pre chorých na toto ochorenie.

Viac o téme: Koronavírus

„Po mojej verejnej výzve sme intenzívne komunikovali s ministerstvom a treba povedať, že išlo o konštruktívnu komunikáciu. Po následnej spoločnej komunikácii s dvoma lekárňami v meste som dospel k rozhodnutiu, že pacientom s trvalým pobytom v meste a receptom na Ivermektín preplatím sumu, ktorú požadujú ako doplatok,“ uviedol.

Vitamínové balíčky pre seniorov

Ivermektín s bonusom primátora mesta dostane 450 obyvateľov s trvalým pobytom v Spišskej Novej Vsi po predložení receptu v lekárňach na Letnej ulici a na ulici Odborárov.

V metropole stredného Spiša ide podľa primátora o ďalší krok k zabezpečeniu zdravia obyvateľstva. Samospráva už distribuovala rúška a respirátory zadarmo, organizuje tiež donášku nákupov a liekov pre seniorov a ľudí v karanténe. Rozdávať bude aj vitamínové balíčky pre seniorov.

Viac k témam: doplatok za lieky, Ivermektín, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Spišskej Novej Vsi preplatí občanom doplatok za Ivermektín, potrebujú však trvalý pobyt © SITA Všetky práva vyhradené.