Primátori upozorňujú na zlyhávajúcu komunikáciu pri pláne obnovy, kritizujú aj prípravu čerpania peňazí

0
Primátori upozorňujú na zlyhávajúcu komunikáciu pri pláne obnovy, kritizujú aj prípravu čerpania peňazí

15.6.2021 (Webnoviny.sk) – Komunikácia medzi rezortmi a relevantnými partnermi pri pláne obnovy stále zlyháva. Únia miest Slovenska (ÚMS) to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala jej hovorkyňa Daniela Piršelová. Podľa primátorov navyše prípravu čerpania peňazí z plánu obnovy sťažuje komplikované nastavenie mechanizmov a zlá koordinácia aktivít.

„Príprava strategických dokumentov a legislatívy zaostáva, čím sa opäť raz dostávame pod časový tlak a môže sa ľahko stať, že tento obrovský balík peňazí nebude použitý tak, aby občania pocítili jeho spravodlivé a efektívne využite. Plán obnovy nie je dar z Európskej únie. Je to úver, ktorý budeme musieť splácať,“ povedala výkonná viceprezidentka ÚMS Jana Červenáková.

Podľa primátorov pomôže dobrému čerpaniu peňazí z plánu obnovy kvalitný zákon o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti a dobré nastavenie efektívnej štruktúry na zavádzanie riešení. Zákon prešiel pripomienkovacím procesom a je na programe najbližšieho rokovania vlády SR.

Viac k témam: komunikácia, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátori upozorňujú na zlyhávajúcu komunikáciu pri pláne obnovy, kritizujú aj prípravu čerpania peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu