NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÍ MUŽI MAGAZÍN

Princ William spolupracoval s tajnými službami

Sita
Share

Vedeli ste o tom, že britský princ William spolupracoval s tajnými službami? Samozrejme, išlo o britské tajné služby, ktoré poznáme aj zo seriálov – ako napríklad MI5. Nešlo však o dlhodobú spoluprácu, ale o trojtýždňovú stáž, aby lepšie pochopil ich fungovanie a náročnú prácu agentov.

Väčšina ľudí má o práci tajných služieb romantickú predstavu. Často však ide o prácu, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a hodiny sústredenia. A navyše, ešte aj pred svojimi blízkymi musia udržiavať mlčanlivosť a nesmú o svoj misii rozprávať.

O princovom nasadení informovali o tom zástupcovia Kensingtonského paláca. 36-ročný princ William mal možnosť pozorovať prácu tajných služieb ako MI6, MI5 aj GCHQ. William, ktorého nazývajú aj vojvoda z Cambridgea, uviedol, že bolo pre neho cťou pracovať s ľuďmi, “ktorí nemôžu povedať svojim rodinám a kamarátom o svojej tajnej práci a všetkom tom strese, ktorému čelia“.

Predstaviteľ tajnej služby GCHQ povedal, že “princ pracoval veľmi tvrdo na tom, aby sa zapojil do tímu“.

Korene tajných služieb

Security Service (taktiež známa pod názvom MI5) je tajná služba odvodená od Secret Service Bureau, ktorá bola založená v roku 1909. Sústreďovala sa pôvodne na aktivity cisárskej nemeckej vlády. Úrad bol rozdelen

MI5 znak

Znak MI5, zdroj en.wikipedia.org/wiki/

ý na námorné a armádne sekcie, ktoré sa časom špecializovali na zahraničnú špionáž a domácu kontrarozviedku.

Táto špecializácia sa vytvorila pred rokom 1914 a začiatkom prvej svetovej vojny, pričom dve sekcie prešli niekoľkými administratívnymi zmenami a domovská časť sa stala riaditeľstvom Vojenského spravodajstva (MI5), ktoré sa teší obľube a popularite najmä vďaka televízii.

MI5 – Military Intelligence, Section 5

MI6 – Secret Intelligence Service

GCHQ – Government Communications Headquarters

Viac k témam: tajne služby
Zdroj: Webnoviny.sk – Princ William spolupracoval s britskými tajnými službami, pracoval veľmi tvrdo © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj foto: foto: Reuters

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X