NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÍ MUŽI MAGAZÍN

Princ William spolupracoval s tajnými službami

Sita
Share

Vedeli ste o tom, že britský princ William spolupracoval s tajnými službami? Samozrejme, išlo o britské tajné služby, ktoré poznáme aj zo seriálov – ako napríklad MI5. Nešlo však o dlhodobú spoluprácu, ale o trojtýždňovú stáž, aby lepšie pochopil ich fungovanie a náročnú prácu agentov.

Väčšina ľudí má o práci tajných služieb romantickú predstavu. Často však ide o prácu, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a hodiny sústredenia. A navyše, ešte aj pred svojimi blízkymi musia udržiavať mlčanlivosť a nesmú o svoj misii rozprávať.

O princovom nasadení informovali o tom zástupcovia Kensingtonského paláca. 36-ročný princ William mal možnosť pozorovať prácu tajných služieb ako MI6, MI5 aj GCHQ. William, ktorého nazývajú aj vojvoda z Cambridgea, uviedol, že bolo pre neho cťou pracovať s ľuďmi, “ktorí nemôžu povedať svojim rodinám a kamarátom o svojej tajnej práci a všetkom tom strese, ktorému čelia“.

Predstaviteľ tajnej služby GCHQ povedal, že “princ pracoval veľmi tvrdo na tom, aby sa zapojil do tímu“.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuKorene tajných služieb

Security Service (taktiež známa pod názvom MI5) je tajná služba odvodená od Secret Service Bureau, ktorá bola založená v roku 1909. Sústreďovala sa pôvodne na aktivity cisárskej nemeckej vlády. Úrad bol rozdelen

MI5 znak

Znak MI5, zdroj en.wikipedia.org/wiki/

ý na námorné a armádne sekcie, ktoré sa časom špecializovali na zahraničnú špionáž a domácu kontrarozviedku.

Táto špecializácia sa vytvorila pred rokom 1914 a začiatkom prvej svetovej vojny, pričom dve sekcie prešli niekoľkými administratívnymi zmenami a domovská časť sa stala riaditeľstvom Vojenského spravodajstva (MI5), ktoré sa teší obľube a popularite najmä vďaka televízii.

MI5 – Military Intelligence, Section 5

MI6 – Secret Intelligence Service

GCHQ – Government Communications Headquarters

Viac k témam: tajne služby
Zdroj: Webnoviny.sk – Princ William spolupracoval s britskými tajnými službami, pracoval veľmi tvrdo © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj foto: foto: Reuters

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X