Prípravy na brexit stáli Britov viac ako štyri miliardy libier, výdavky môžu byť ešte vyššie

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Prípravy na brexit znamenali pre britských daňových poplatníkov dodatočné výdavky v sume prinajmenšom 4,4 miliardy libier (GBP). Uviedol to britský Národný audítorský úrad (NAO).

Úrad dodal, že táto suma predstavuje “minimálnu odhadovanú úroveň výdavkov” vzhľadom na obmedzené údaje, ktoré rezorty poskytli. Podľa NAO sa 1,9 miliardy GBP použilo na personál, 1,5 miliardy GBP na budovanie nových systémov a infraštruktúry a 288 miliónov GBP na externé poradenstvo. Informuje o tom portál news.sky.com.

Hoci Británia z Európskej únie vystúpila 31. januára, v súčasnosti je v jedenásťmesačnom prechodnom období. Cieľom prechodného obdobia je poskytnutie času obom stranám na dohodnutie podmienok budúcich vzťahov.

Napriek upozorneniam, že tento časový rámec je príliš krátky, britský premiér Boris Johnson vyhlásil, že prechodné obdobie sa nepredĺži a Británia podľa neho v prípade nutnosti rokovania ukonči aj bez dohody.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípravy na brexit stáli Britov viac ako štyri miliardy libier, výdavky môžu byť ešte vyššie © SITA Všetky práva vyhradené.