Proces s exšéfom kontrarozviedky SIS v kauze Babylon pokračuje, mal by byť nariadený ďalší termín hlavného pojednávania

0
Proces s exšéfom kontrarozviedky SIS v kauze Babylon pokračuje, mal by byť nariadený ďalší termín hlavného pojednávania

19.11.2021 (Webnoviny.sk) – Na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v piatok pokračuje pojednávanie v kauze Babylon týkajúcej sa bývalého šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomíra A., advokáta Františka P. a tretieho obžalovaného Ľubomíra T.

Zločin podplácania či vydierania

Prokurátor Úradu Špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) všetkých troch obžaloval z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a Ľubomíra A. aj zo zločinu podplácania.

Rozsudok v tomto prípade sa však v piatok neočakáva a mal by byť nariadený ďalší termín hlavného pojednávania. Súd vec prejednával aj vo štvrtok 18. novembra.

Obžalovaní vinu odmietli

Podľa obžaloby mali obžalovaní v roku 2017 vydierať majiteľa spoločnosti Podtatranská hydina Pavla Konkoľa, ktorý čelil obvineniu z daňovej trestnej činnosti, pričom sa mu vyhrážali väzobným stíhaním, ak by im nezaplatil požadovanú finančnú čiastku.

S vydieraním a vyhrážaním mali pokračovať aj v ďalšom období. Na začiatku procesu v lete tohto roku obžalovaní vinu odmietli. Poškodená strana si v procese uplatňuje náhradu škody v sume 1 750 000 eur voči všetkým trom obžalovaným.

Akcia Babylon sa uskutočnila 15. decembra 2020. Medzi pôvodne piatimi zadržanými bol bývalý šéf kontrarozviedky SIS Ľubomír A., ktorý bol vyšetrovaný aj pre údajné obchodovanie s nahrávkami kauzy Gorila. V tejto veci však bolo obvinenie zrušené generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. Advokáta Františka P. zase predtým stíhali pre extrémizmus.

Viac k témam: Akcia „Babylon“, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Proces s exšéfom kontrarozviedky SIS v kauze Babylon pokračuje, mal by byť nariadený ďalší termín hlavného pojednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu