Home Správy Slovensko Proces so skupinou takáčovcov pokračuje, vinu priznal iba jeden obžalovaný

Proces so skupinou takáčovcov pokračuje, vinu priznal iba jeden obžalovaný

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v stredu pokračuje hlavné pojednávanie s údajnými členmi zločineckej skupiny známej ako takáčovci.

Prokuratúra v tomto prípade podala obžalobu na 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, ale aj vydieranie, hrubý nátlak alebo poškodzovanie cudzieho majetku.

Vyhlásili svoju nevinu

K predmetnej trestnej veci neskôr pripojili aj obžalobu proti advokátovi Martinovi R., ktorý podľa orgánov činných v trestnom konaní ovplyvňoval výpovede svedkov v trestných konaniach v prospech skupiny.

Všetci obžalovaní v stredu pred súdom vyhlásili, že sú nevinní. Výnimkou bol len Pavol K., ktorý priznal vinu v bode 1 obžaloby, teda založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Obžalovaný vyhlásil, že skutok ľutuje, vo veci ďalších aktivít, ktoré sú mu kladené za vinu, sa cíti nevinný. Obžalovaný Henrich S. sa v niektorých bodoch odmietol vyjadriť, v iných sa cíti nevinný.

Pôsobili v Trnavskom i Nitrianskom kraji

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla.

Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.

Viac k témam: Pojednávanie, Súdy, Takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Proces so skupinou takáčovcov pokračuje, vinu priznal iba jeden obžalovaný © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version