Progresívne Slovensko vyzýva vládu na zákaz predaja pyrotechniky, petíciu už podpísalo 20-tisíc ľudí

4.1.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Progresívne Slovensko (PS) vyzýva vládu na zákaz predaja zábavnej pyrotechniky. Vyše 20-tisíc ľudí už podpísalo výzvu na zákaz voľného predaja pyrotechniky. Informuje o tom strana Progresívne Slovensko v tlačovej správe.

„Ohňostroje boli aj napriek zákazu vychádzania aj tento rok intenzívne. Denne vidíme desiatky správ o stratených či zranených zvieratách. Rovnako má tento spôsob vítania nového roka zásadný negatívny vplyv na zdravie aj životné prostredie,“ uviedol europoslanec Martin Hojsík (PS).

Environmentalistka Tamara Stohlová (PS) si myslí, že daný stav je potrebné zmeniť. „Pyrotechnika počas sviatkov spôsobuje značné znečistenie ovzdušia a ohrozuje tým naše zdravie. Strachom z výbuchov a zábleskov trpia citlivejší ľudia, deti a predovšetkým zvieratá. Domáce aj divoko žijúce zvieratá pri explóziách panikária, snažia sa uletieť alebo utiecť do bezpečia, čo pre ne môže mať často až smrteľné následky,” doplnila Stohlová.

Strana Progresívne Slovensko preto vyzýva vládu k zmene pravidiel predaja zábavnej pyrotechniky. Podľa Hojsíka by pyrotechnika v kategórii F2 a F3 mala byť sprístupnená iba odborne spôsobilým osobám.

Viac k témam: Zábavná pyrotechnika, zákaz zábavnej pyrotechniky
Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívne Slovensko vyzýva vládu na zákaz predaja pyrotechniky, petíciu už podpísalo 20-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.