Polícia pokračuje v hraničných kontrolách, rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti až o pár dní

0
Polícia pokračuje v hraničných kontrolách, rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti až o pár dní

15.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 15. júla, 10:34

Všetky hraničné priechody na Slovensku sú aktuálne otvorené a doprava je plynulá. Polícia na hraniciach aj naďalej pokračuje vo vykonávaní kontrol dodržiavania opatrení podľa aktuálnej účinnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR). V tlačovej správe o tom informoval Michal Slivka z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia policajného zboru.

Na činnosť na hraničných priechodoch dohliada približne 50 vojakov a 30 colníkov. Pre účely kontroly dodržiavania opatrení v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 bolo vyčlenených a dodaných tisíc čítacích zariadení na overenie pravosti očkovacích certifikátov či vykonaných testov. Polícia považuje tento počet čítacích zariadení za dostatočný.

Ústavný súd SR (ÚS SR) na svojom neverejnom zasadnutí v utorok 13. júla rozhodol o pozastavení platnosti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktorá nariaďovala karanténu nezaočkovaným osobám po príchode zo zahraničia.

Rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti v priebehu niekoľkých dní. Najprv musí byť zverejnené v zbierke zákonov. Súčasná vyhláška upravujúca prechod cez hranice dovtedy ostáva v platnosti, čo znamená aj povinnosť registrovať sa prostredníctvom systému e-hranica pred príchodom na Slovensko.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, kontroly na hraniciach, Koronavírus, režim na hraniciach
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia pokračuje v hraničných kontrolách, rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti až o pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu