Prokurátor podal obžalobu na advokáta spájaného so zločineckou skupinou takáčovcov

29.4.2021 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal vo štvrtok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na obvineného advokáta Martina R. Ako ďalej informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, obžaloba bola podaná pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin krivej výpovede a krivej prísahy spáchaný formou účastníctva a zločin vydierania.

Polícia zadržala advokáta Martina R. v októbri 2019 v rámci akcie Apač. Počas nej zadržali spolu 13 obvinených, ktorí mali byť členmi bratislavskej skupiny takáčovcov. Špecializovaný trestný súd advokáta spolu s ďalšími obvinenými vzal do väzby 30. októbra 2019.

Obvinenie a väzobné stíhanie Martina R. kritizovala Slovenská advokátska komora. Podľa komory totiž značná časť obvinenia voči advokátovi smeruje k postihu za vykonávanie advokátskej činnosti.

Viac k témam: takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor podal obžalobu na advokáta spájaného so zločineckou skupinou takáčovcov © SITA Všetky práva vyhradené.