Prokuratúra navrhla dohodu o vine s Jaroslavom K., ktorý mal kradnúť u zavraždeného Valka

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Prokurátor podal na súd návrh na uzavretie dohody o vine a treste s Jaroslavom K., ktorý sa podľa medializovaných informácii priznal k lúpeži v dome zavraždeného právnika Ernesta Valka.

Prvý návrh vrátili

“Do podateľne Okresného súdu Pezinok vo štvrtok doručila Generálna prokuratúra SR návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným J. K.,” potvrdil pre agentúra SITA hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Polícia navrhla ešte na jeseň minulého roku v kauze vraždy prominentného právnika obžalovať Jaroslava K. a Jozefa R. Stalo sa tak opakovane, keďže prvý návrh prokurátor policajtom vrátil na doplnenie dokazovania. Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu.

Jeden z najvplyvnejších právnikov

Bývalý predseda Ústavného súdu SR bol jedným z najvplyvnejších právnikov a venoval sa viacerým citlivým kauzám. O tom, že motívom vraždy bola lúpež a páchateľmi lupiči, ktorých Valko prekvapil, hovoril už dávnejšie bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Jaroslav K. sa podľa medializovaných informácií priznal, že do domu vnikol len za účelom lúpeže. Strieľal údajne jeho komplic Jozef R., ktorý bude súdený v samostatnom procese.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, súd, vražda Ernesta Valka
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra navrhla dohodu o vine s Jaroslavom K., ktorý mal kradnúť u zavraždeného Valka © SITA Všetky práva vyhradené.