Domov Správy Slovensko Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec

Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Avizované protesty spojené s blokovaním hraničných priechodov pendlerom nepomôžu. Po stredajšom rokovaní vlády to skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Akcie vytvárajú zbytočné napätie

Podľa neho Ústavný súd SR, a nie vláda určil, že ľudia zaočkovaní prvou dávkou vakcíny majú byť považovaní za nezaočkovaných. Pendleri pritom podľa ministra mali dosť času, aby „riešili svoju situáciu“.

Viac o téme: Koronavírus

„Absolútne nemá zmysel, aby chodili a blokovali hraničné priechody, pretože znepríjemňujú život všetkým, ktorí chcú cestovať, cestujú alebo tranzitujú,“ povedal šéf rezortu vnútra s tým, že takéto akcie vytvárajú len zbytočné napätie.

„Pendleri, keď chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá,“ vyhlásil Mikulec.

Pendlerom sa nepáčia nové pravidlá

Polícia bude podľa ministra v tomto prípade konať podľa zákonných možností. „Urobíme všetko pre to, aby hraničné priechody boli spriechodnené,“ dodal Mikulec.

Pendleri v stredu na 17:00 avizovali blokádu vybraných hraničných priechodov s ČR, Rakúskom a Maďarskom. Nepáčia sa im totiž nové podmienky pre vstup do SR.

Od pondelka 19. júla totiž platí, že nezaočkovaní pendleri sa pri vstupe do SR musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako sedem dní.

Viac k témam: COVID-19, hraničné kontroly, Koronavírus, pandemické opatrenia, Pendleri
Zdroj: Webnoviny.sk – Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version