Protesty v Bratislave budú pokračovať aj v piatok, polícia sľubuje udržanie poriadku

0
Protesty v Bratislave budú pokračovať aj v piatok, polícia sľubuje udržanie poriadku

30.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. júla 11:12

V Bratislave sa budú v piatok konať viaceré protesty. Jeden avizovali odporcovia očkovania, ktorí plánuju pokračovať v proteste zo štvrtka 29. júla. Počas neho zablokovali dopravu v centre hlavného mesta a polícia proti nim zasiahla až po niekoľkých hodinách.

Na piatok o 17:00 ohlásila zhromaždenie aj politická strana Progresívne Slovensko. Tá chce naopak očkovanie podporiť.

Polícia prijala opatrenia

Bratislavská polícia preto v súvislosti s avizovanými verejnými zhromaždeniami prijala adekvátne opatrenia. Informuje o tom na sociálnej sieti s tým, že bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujú s dôrazom na ochranu života, zdravia a majetku občanov.

„V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore SR využije všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy a obnovenie verejného poriadku,“ uvádza polícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pred Prezidentským palácom protestujú stovky ľudí proti výhodám pre zaočkovaných (fotografie)

SaS odsúdila agresívne správanie demonštrantov

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) zároveň vyzýva políciu, aby sa pri piatkových plánovaných protestoch nezopakovala situácia zo štvrtka 29. júla. V stanovisku, ktoré zaslal hovorca liberálov Ondrej Šprlák, zároveň poslanecký klub SaS odsúdil štvrtkové agresívne a vulgárne správanie demonštrantov.

„Napriek tomu, že kričia hoaxy o tom, ako sa im zasahuje do ľudských práv očkovaním, zasiahli oni svojím konaním do práv všetkých slušných ľudí. Bolo zahanbujúce vidieť, ako sa títo ľudia neštítili preniesť svoje agresívne správanie zo sociálnych sietí aj na ulicu a na novinárov,“ priblížila SaS.

Poslanci za stranu preto vyzvali políciu, aby zabezpečila poriadok a priechodnosť dopravy a aby neboli obmedzovaní ľudia, „ktorí chodia normálne do práce“. „Ak by sa podobná situácia zo štvrtka zopakovala aj dnes, považovali by sme to za závažné zlyhanie policajného vedenia,“ dodala strana.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Protesty v Bratislave budú pokračovať aj v piatok, polícia sľubuje udržanie poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu