Protimonopolný úrad rieši predaj spoločnosti Infra Services Kmotríkovou firmou Grafobal Group

30.7.2019 (Webnoviny.sk) – Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal 29. júla správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá podľa oznámenia spočíva v nadobudnutí spoločnej kontroly skupiny Grafobal Group a Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) nad firmou Infra Services. Informovala o tom hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Môžu predložiť pripomienky a námietky

Ako dodala, tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám.

„Žiadame tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali úradu čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa úrad, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ uviedol v stanovisku PMÚ.

Spoločnosť Hedin uzatvorila 20. mája zmluvu na predaj celého menšinového podielu akcií (49 %) firmy Infra Services, a. s., ktoré mala vo svojom vlastníctve, spoločnosti Grafobal Group.

Akcie spolu s akcionárskymi právami nadobudol kupujúci v ten istý deň 20. mája. Bratislavská vodárenská spoločnosť má v Infra Services podiel 51 %, majiteľom skupiny Grafobal je veľkopodnikateľ Ivan Kmotrík.

Rokovania trvali týždne

Ivan Kmotrík sa neskôr priznal, že spoluvlastní dcérsku firmu bratislavských vodární Infra Services. Kmotríkova firma Grafobal Group development bola do zoznamu akcionárov Infra Services zapísaná iba v pondelok 20. mája popoludní.

Získanie 49-percentného podielu v Infra Services potvrdila aj spoločnosť Grafobal Group development, patriaca do skupiny Grafobal Group.

Grafobal Group sa intenzívne zaujímal o možnosť kúpu týchto akcií. “Nikdy som sa netajil svojím záujmom investovať do bratislavskej vody, ale do tohto momentu neboli tieto akcie na predaj,” povedal predseda predstavenstva a majiteľ Grafobal Group Ivan Kmotrík. Dodal, že rokovania o kúpe akcií trvali niekoľko týždňov.

Viac k témam: BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, Grafobal Group development, PMÚ Protimonopolný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk – Protimonopolný úrad rieši predaj spoločnosti Infra Services Kmotríkovou firmou Grafobal Group © SITA Všetky práva vyhradené.