Žiadne jadrové zbrane ani americké základne na Slovensku nebudú, Naď opäť odmietol klamstvá opozície o obrannej dohode

5.2.2022 (Webnoviny.sk) – Pre expertov na medzinárodné právo, obranu či diplomatov je to jasné – žiadne základne, jadrové zbrane ani strata suverenity nehrozia. Na sociálnej sieti to napísal minister obrany Jaroslav Naď v súvislosti s obrannou dohodou s USA.

Žiadne jadrové zbrane či základne

„Podľa odborníčky na medzinárodné právo čítajú obe strany zmluvu rovnako. Áno, potvrdzuje to aj slovenská a tiež uverejnená americká interpretačná doložka,“ povedal minister s tým, že sú aj jedinci, ktorí aj napriek faktom úmyselne klamú, zavádzajú, organizujú protesty proti ničomu.

„Žiadne jadrové zbrane, žiadne americké základne – je to explicitne na ,slovenskom‘ aj ,americkom‘ papieri, už neviem, ako viac priamo a jasne to povedať ,“ vyhlásil minister obrany.

Zmluvu spečatili podpisom

Minister obrany SR Naď (OĽaNO) vo štvrtok (3. februára) za účasti ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nom. SaS) podpísal vo Washingtone s ministrom zahraničných vecí Spojených štátov amerických Antonym Blinkenom Dohodu medzi vládou SR a vládou USA o spolupráci v oblasti obrany (DCA).

Parlament bude dohodu schvaľovať na schôdzi, ktorá sa začne v utorok 8. februára.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Interpretačná doložka, Jadrové zbrane, obranná dohoda USA a Slovenska, vojenské základne
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadne jadrové zbrane ani americké základne na Slovensku nebudú, Naď opäť odmietol klamstvá opozície o obrannej dohode © SITA Všetky práva vyhradené.