Publikácia Sestry Prešovského kraja uspela v národnej súťaži o najlepší propagačný materiál

26.6.2021 (Webnoviny.sk) – Prešovský samosprávny kraj (PSK) uspel v celoslovenskej súťaži o najkrajšiu knihu a propagačný materiál o Slovensku za rok 2020.

So svojou brožovanou publikáciou Sestry Prešovského kraja, ktorá vznikla k rovnomennému projektu v spolupráci s fotografom Jánom Štovkom, získal kraj druhé miesto.

Porota súťaže udeľovala ceny v 11 kategóriách, pričom prešovská župa so svojím propagačným materiálom uspela v kategórii propagačné materiály – kraj a región.

Venované zdravotníckemu povolaniu

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, ocenená publikácia Sestry Prešovského kraja je jednou z aktivít projektu venovanému zdravotníckemu povolaniu.

PSK ho začal realizovať v lete 2020 v štrnástich zdravotníckych zariadeniach v kraji, v ktorých postupne vznikala päťdesiatka čiernobielych fotografií zachytávajúci zdravotné sestry a ich pacientov pri dennodennej činnosti.

Práve tieto fotografie sú súčasťou 60 stranovej plnofarebnej brožovanej publikácie formátu A5 s laminovaním na titulnej aj zadnej strane. Fotografie dopĺňajú citácie o zdravotných sestrách a pôrodných asistentkách a ich práci zo slovenských aj svetových zdrojov,“ uviedla Jeleňová s tým, že nechýbajú ani informácie o projekte a sestrách v Prešovskom kraji.

Distribúcia publikácie

Publikácia bola distribuovaná medzi žiakov končiacich ročníkov základných škôl, na stredné zdravotnícke školy v kraji, do zdravotníckych zariadení, kde bolo realizované fotografovanie a určená je aj pre konferencie sestier. V pláne je odovzdávať ju aj počas najvyššieho oceňovania sestier Biele srdce v septembri v Bratislave.

Hlavným organizátorom súťaže obrazových a obrazovo-textových kníh a propagačných materiálov o Slovensku, slovenských krajoch, regiónoch, mestách a obciach je Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov, ktorý toto ocenenie spolu s ocenením pre Naj kalendár udeľoval už po 14-ty krát.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Najkrajšia kniha Slovenska, stredné zdravotnícke školy, súťaž, zdravotnícki pracovníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Publikácia Sestry Prešovského kraja uspela v národnej súťaži o najlepší propagačný materiál © SITA Všetky práva vyhradené.