Home MAGAZÍN Kto je podľa Putina „Matka hrdinka“ a dostane vysokú odmenu?

Kto je podľa Putina „Matka hrdinka“ a dostane vysokú odmenu?

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok v snahe zmierniť demografickú krízu v Rusku podpísal dekrét, ktorým sa obnovuje ocenenie zo sovietskej éry „Matka hrdinka“ pre ženy s viac ako 10 deťmi.

Ako referuje spravodajský web, tento titul zaviedol diktátor Josif Stalin po druhej svetovej vojne, keď sa sovietska populácia prepadla o desiatky miliónov obyvateľov. Zanikol spolu s rozpadom Sovietskeho zväzu v roku 1991. Takýmto matkám vyplatia milión rubľov (asi 16 500 eur), keď desiate dieťa dovŕši prvý rok života. Podmienkou je to, aby bolo nažive všetkých desať.

Prečítajte si: Tajný ľúbostný život Vladimíra Putina

Podľa ruského štatistického úradu Rosstat sa populácia od januára do mája 2022 znížila v priemere o rekordných 86-tisíc občanov mesačne. Okrem toho Rusko utrpelo veľké straty medzi vojakmi na Ukrajine, no skutočný počet obetí nebol zverejnený. V snahe zmierniť populačnú krízu v Rusku sa Kremeľ zameral aj na presadzovanie „tradičných“ hodnôt.

Zdroj: Webnoviny.sk – Putin obnovil Stalinovo ocenenie „Matka hrdinka“, snaží sa zmierniť demografickú krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version