Putin prišiel pre vojnu na Ukrajine o post čestného prezidenta Medzinárodnej federácie džuda

0
Putin prišiel pre vojnu na Ukrajine o post čestného prezidenta Medzinárodnej federácie džuda

27.2.2022 (Webnoviny.sk) – Na inváziu ruských vojsk na Ukrajinu doplácajú vo veľkom ruskí športovci, ktorí sa čoraz viac stávajú nežiaducimi v konfrontácii so svetom. Najnovšie sa však objavila správa, že o svoju funkciu vo svetovom športe prišiel aj ruský prezident Vladimir Putin.

Medzinárodná federácia džuda (IJF) uviedla, že pre vojnový konflikt na Ukrajine pozastavili Putinovi štatút čestného prezidenta tejto organizácie združujúcej džudistov z celého sveta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

O Putinovi je známe, že je od mladosti vášnivý džudista a je aj vlastníkom čierneho opasku. Putin si na OH 2012 v Londýne osobne nenechal ujsť súboje džudistov o olympijské medaily.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Medzinárodná federácia džuda ako jedna z mála svetových športových organizácií sa nevyhla slovku vojna v súvislosti s opisom ruského vpádu na Ukrajinu. Podľa IJF nejde len o eskaláciu napätia, ale priamy vojnový konflikt pod vedením Putina.

Napriek tomu všetkému IJF zatiaľ nevylúčila zo svojich radov iného Rusa Arkadija Rotenberga. Dlhoročný Putinov priateľ a známy oligarcha zastáva vo výkonnom výbore IJF funkciu manažéra rozvoja.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin prišiel pre vojnu na Ukrajine o post čestného prezidenta Medzinárodnej federácie džuda © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie