Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami

24.2.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimír Putin vedie na Ukrajine vopred prehratý boj, pretože ním spôsobené utrpenie, bolesť a poníženie sa mu vrátia tak, ako sa uzurpátorom a imperialistickým fanatikom v dejinách vrátili vždy. Konštatujú to v spoločnom vyhlásení viacerí spisovatelia, novinári alebo osobnosti z takzvanej tvorivej sféry.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Putin je zradca

Podľa nich nie je možné voči zločinu a neprávosti, akú predstavuje ruská invázia na Ukrajinu, zostať ľahostajní a mlčať.

„Dnes už vieme, že Putinovi ide o bezohľadné presadzovanie šovinistických záujmov, o moc za každú cenu a udržanie kleptokracie aj za cenu nevinných obetí,” konštatujú signatári.

Zároveň ruského prezidenta označili za najpodlejšieho zradcu ruskej veci, veľkosti a slobody ruského národa, ktorý je vo funkcii iba na základe sfalšovaných volieb.

Propaganda rozdeľuje ľudí

Signatári tiež pripomínajú, že s Ukrajinou Slovensko stáročia spája veľmi blízka kultúra a jazyk. „Dnes sme si bližší ako kedykoľvek predtým,” uvádzajú s tým, že nemôžu pripustiť, aby klamstvá a propaganda ľudí rozdeľovali, popierali historickú pravdu a prekrúcali fakty.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pod výzvu sa podpísali spisovatelia Michal Hvorecký a Silvester Lavrík ako autori a tiež napríklad sociológ Michal Vašečka, bývalý politik František Mikloško, právnik Peter Kresák, novinár Martin M. Šimečka, teológ Miroslav Kocúr, hudobník Michal Kaščák alebo vydavateľ László Szigeti.

Viac k témam: Imperializmus, rusko-ukrajinský konflikt, Špión a zradca, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.