Putovná expozícia v Taliansku prišla o relikvie detí, ktorým sa zjavovala Panna Mária

MILÁNO 30. mája (WebNoviny.sk) – Z kostola v talianskej Verone v stredu ukradli neznámi páchatelia relikvie dvoch detí, ktorým sa začiatkom minulého storočia v portugalskej Fatime údajne zjavovala Panna Mária.

Ako vo štvrtok informoval miestny kňaz Andrea Ronconi, z kostola zmizli rôzne pamätné predmety vrátane malých kusov oblečenia dvoch detí z Fatimy.

Predmety boli súčasťou putovnej expozície, ktorá sa sťahovala po viacerých talianskych kostoloch. Ronconi pre talianske médiá vyhlásil, že je týmto činom “hlboko zronený”. Talianska polícia pátra po dvoch údajných páchateľoch.

Zjavenia sa opakovali

Tri malé deti z portugalskej Fatimy popisovali zjavenia Panny Márie, ku ktorým malo dochádzať od mája do októbra 1917.

Zjavenia sa opakovali každý trinásty deň, priťahovali čoraz početnejšie obecenstvo a je s nimi spojených viacero doteraz nevysvetlených udalostí vrátane takzvaného “slnečného zázraku”.

Ten desaťtisíce svedkov popisovali ako zrútenie sa Slnka na Zem a jeho následný návrat na oblohu.

Deti predpovedali svoju smrť

Rímskokatolícka cirkev označila tieto zjavenia za pravé a deti, ktorým sa diali, vyhlásila v roku 2017 za sväté. Všetky tri tieto deti dokázali predpovedať dátum a okolnosti svojej smrti.

Panna Mária im podľa ich tvrdení zverila tri tajomstvá, z ktorých to posledné ležalo vo vatikánskych archívoch až do roku 2000 a odtajnil ho až predchádzajúci pápež Benedikt XVI.

Toto posolstvo spočívalo vo výjave, počas ktorého pápež chodil pomedzi mŕtvoly zničeným mestom a nakoniec vyšiel na vrchol kopca, kde ho zabila “skupina vojakov, ktorí naňho vystrelili niekoľko rán z pušiek”.

Viac k témam: relikvie, Rímskokatolícka cirkev
Zdroj: Webnoviny.sk – Putovná expozícia v Taliansku prišla o relikvie detí, ktorým sa zjavovala Panna Mária © SITA Všetky práva vyhradené.