Rada pre vysielanie začala správne konanie voči RTVS, dôvodom je reportáž o úmrtí po očkovaní

25.3.2021 (Webnoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) začala správne konanie voči Rozhlasu a televízii Slovenska (RTVS) vo veci možného porušenia zákona o vysielaní a retransmisii. Ako informovala hovorkyňa rady Ivana Čaučíková, dôvodom je reportáž „Smrť po očkovaní AstraZenecou“ odvysielaná 12. marca v programe Správy RTVS. Podľa rady totiž mohlo v reportáži dôjsť k nezabezpečeniu objektívnosti a nestrannosti spravodajského programu.

Reportáž podľa kritikov spojila úmrtie 38-ročnej učiteľky s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá v tejto súvislosti v stredu 24. marca skonštatoval, že reportáž mohla spôsobiť u určitej časti verejnosti paniku a neodôvodnený strach a obavy pred očkovaním. Etická komisia RTVS sa ešte predtým jednohlasne zhodla, že reportáž porušila Štatút programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS. Vedenie preto napomenulo tvorcov spornej reportáže a rozhodlo sa nepriznať im odmeny.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, reportáž, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada pre vysielanie začala správne konanie voči RTVS, dôvodom je reportáž o úmrtí po očkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.