Raketa dopadla aj k budove v centre Charkova, Rusi na ostreľovanie obývaných oblastí použili grady (video)

0
Raketa dopadla aj k budove v centre Charkova, Rusi na ostreľovanie obývaných oblastí použili grady (video)

1.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. marca 10:35

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov aj v utorok čelí intenzívnemu ostreľovaniu. Ako referuje spravodajský web BBC, ranný útok bol namierený na vládne úrady v centre mesta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na sociálnych sieťach sa objavilo video zachytávajúce dopad rakety na vládnu budovu, ktorý spôsobil obrovskú explóziu. Podľa BBC bolo video pravé. Výbuch rozbil okná a zasiahol aj okolité autá. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne zranenia ani obete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov, kde žije 1,6 milióna obyvateľov, zažíva v ostatných dňoch ťažké boje a letecké bombardovanie.

Podľa CNN pri utorňajšom ostreľovaní utrpeli zranenia šiesti ľudia vrátane dieťaťa. „Rusko vedie vojnu v rozpore s medzinárodným humanitárnym právom. Zabíja civilistov, ničí civilnú infraštruktúru. Hlavným cieľom Ruska sú veľké mestá, na ktoré teraz vystreľujú jeho rakety,“ napísalo v utorok ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

Vojenský expert Jack Watling z britského Royal United Services Institute pre BBC v rozhovore pre reláciu Today BBC Radio 4 povedal, že ruská armáda využila na ostreľovanie obývaných oblastí v Charkove rakety grad, pričom sú aj dôkazy, že niektoré z nich obsahovali kazetovú muníciu.

Putin’s scum targets the Kharkiv region administration.
The strike was not accurate, so the building has partly collapsed. pic.twitter.com/Rda5hYSPM2— Illia Ponomarenko (@IAPonomarenko) March 1, 2022

No, it looks like the Kharkiv region administration building is still standing. The strike’s accuracy was lame. pic.twitter.com/TL3PWAoOac— Illia Ponomarenko (@IAPonomarenko) March 1, 2022

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Raketa dopadla aj k budove v centre Charkova, Rusi na ostreľovanie obývaných oblastí použili grady (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu