Rakúsko zavádza nové pravidlá, rúška povinné v reštauráciách a maximálne 10 osôb na stretnutiach

Rakúsko vo štvrtok obmedzilo počet osôb pri interiérových zhromaždeniach na maximálne desať. Ako informoval kancelár Sebastian Kurz, „od pondelňajšej polnoci sú všetky večierky, súkromné akcie a ostatné stretnutia v interiéroch obmedzené na desať ľudí“.

Do nových opatrení nebudú spadať pohreby a limit pre vonkajšie zhromaždenia zostane 100 osôb. Výnimku budú mať niektoré kultúrne podujatia. „V Rakúsku zaznamenávame exponenciálny nárast nových infekcií,“ dodal Kurz.

Nosenie rúšok

Zákazníci kaviarní a reštaurácií budú musieť od pondelka nosiť rúška, akonáhle sa vzdialia od svojich stolov. Predtým museli nosiť tvárové masky iba čašníci a ďalší zamestnanci týchto zariadení.

V Rakúsku pribúda v ostatnom období niekoľko stoviek pozitívne testovaných denne, 11. septembra to bolo dokonca 882, čo bolo druhé najvyššie číslo v doterajšom priebehu pandémie.

Nevyhnutné obete

Kurz si je vedomý, že obyvatelia budú musieť po nastolení opatrení „priniesť obete“, sú však podľa neho nevyhnutné preto, aby sa Rakúsko vyhlo obmedzeniu pohybu obyvateľstva a katastrofickým následkom, ktoré by z toho vyplývali.

Na tlačovej konferencii sa istý žurnalista zaujímal, či tieto opatrenia ovplyvnia slávnu viedenskú zimnú plesovú sezónu. Kurz odpovedal, že zatiaľ je príliš skoro na prognózy, no podľa neho „jeseň a zima budú veľmi náročné“.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, ochranné rúška, opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko zavádza nové pravidlá, rúška povinné v reštauráciách a maximálne 10 osôb na stretnutiach © SITA Všetky práva vyhradené.