Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Rakúsko zvažuje druhý celoštátny lockdown, zažíva masívny exponenciálny rast prípadov koronavírusu

Zdieľať

26.10.2020 (Webnoviny.sk) – Rakúsko zvažuje pre vysoký nárast počtu infikovaných prísnejšie opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu, vrátane druhého celoštátneho lockdownu.

Extrémna výzva

V pondelok to po stretnutí rady ministrov povedal kancelár Sebastian Kurz. “Čím vyšší počet infekcií, tým prísnejšie opatrenia sú potrebné,” cituje predsedu rakúskej vlády spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Koronavírus

“Zažívame masívny exponenciálny rast. Je to extrémna výzva,” povedal Kurz na margo pribúdajúcich infikovaných. Zároveň varoval, že situácia je veľmi vážna, a to aj pre “tých, čo tomu stále nechcú uveriť”.

Desiatky ľudí na JIS

Druhý lockdown Rakúska je podľa Kurza “konečné opatrenie” a o jeho potrebe rozhodne situácia v nemocniciach. Cieľom prísnejších opatrení je podľa politika zabrániť preplnenosti jednotiek intenzívnej starostlivosti.

Ako informuje rakúska televízia ORF, ministerstvá zdravotníctva a vnútra v pondelok ráno oznámili, že v priebehu ostatných 24 hodín pribudlo 2 456 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. V nemocnici sa pre ochorenie COVID-19 lieči 1 330 ľudí a 188 z nich je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Celkovo v Rakúsku potvrdili 83 267 prípadov nákazy a 992 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko zvažuje druhý celoštátny lockdown, zažíva masívny exponenciálny rast prípadov koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár