Rakúsky kanibal a najlepší lyžiar všetkých čias, písali médiá o konci kariéry Marcela Hirschera

5.9.2019 (Webnoviny.sk) – Ohlasy svetových médií na koniec kariéry Marcela Hirschera, osemnásobného držiteľa veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári (zdroj: ORF, krone.at a SITA):

De Telegraf (Hol.): “Lyžiarska ikona sa lúči. Tridsaťročný Rakúšan s matkou z Holandska má za sebou najlepšiu kariéru lyžiara, akú si vieme predstaviť.”

Italehti (Fín.): “Nadišiel ten deň… Superstar alpského lyžovania končí, hoci má len 30 rokov. Rekordná kariéra je na konci.”

Aftonbladet (Švéd.): “Svetové lyžovanie prišlo o svoju charakternú hlavu – Marcel Hirscher sa rozhodol skončiť. Bol rovnako veľký ako Stenmark.”

VG (Nór.): “Odchádza ten, čo dostal od Svindala prívlastok najlepší lyžiar všetkých čias. Inými slovami ten, ktorý vedie historické rebríčky so siedmimi titulmi majstra sveta, dvoma olympijskými zlatými medailami a 67 víťazstvami vo Svetovom pohári.”

BT (Nór.): “Hirscher odložil lyže a poďakoval sa. Rakúsky kráľ zasnežených svahov by mohol naďalej zdolávať konkurenciu na všetkých zjazdovkách sveta, ale už nechce.”

MF DNES (ČR): “Hviezdny Hirscher ako 30-ročný ukončil kariéru. Špecialista na technické disciplíny v nich vyhral všetko, čo sa dalo.”

Delo (Slovin.): “Fanúšikovia zjazdového lyžovania s zapamätajú rok 2019 ako symbol konca kariér veľkých hviezd. Najprv to bola Lindsey Vonnová a Aksel Lund Svindal, neskôr Felix Neureuther a napokon aj Marcel Hirscher. Podľa mienky väčšiny z nás najväčší lyžiar histórie. Toto je koniec jednej éry.”

Blick (Švaj.): “Hirscher nie je najväčší zjazdár všetkých čias. Tomuto skvelému Rakúšanovi, rovnako ako Stenmarkovi, chýba na rozdiel od Zurbriggena víťazstvo v zjazde. Hirscher je však stelesnenie zriedkavej kombinácie Bohom obdareného talentu snúbiaceho sa s tvrdým tréningovým zápalom. Finálny produkt bol úchvatný. Okrem triumfu v zjazde však Hirscherovi chýbalo ešte čosi – rozmer zábavy mimo zjazdovky.”

L’Equipe (Fr.): “Je umenie skončiť v najlepšom. Lyžiar s ôsmimi krištáľovými guľami v stredu oznámil, že končí. Hirscher sa lúči v dobrom zdraví.”

Dolomiten (Tal.): “Bola streda večer 20.23 h, keď sa skončila kariéra Marcela Hirschera. História spoznala okrem Stenmarka ďalšieho najlepšieho lyžiara všetkých čias.”

Corriere dello Sport (Tal.): “Hirscher sa rozlúčil ako kráľ. Rakúsky kanibal, výnimočný pretekár, ktorý osemkrát získal veľký glóbus. Lyžiarsky cirkus opúšťa v najvyššom možnom bode. Osem rokov za sebou sa na všetkých díval z vrcholu lyžiarskeho sveta.”

Liechtensteiner Volksblatt (Licht.): “Očakávaná rozlúčka. Je ešte pár rekordov, ktoré by mohol Hirscher prekonať, ale už sa mu nechce.”

Viac k témam: alpské lyžovanie, koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsky kanibal a najlepší lyžiar všetkých čias, písali médiá o konci kariéry Marcela Hirschera © SITA Všetky práva vyhradené.