Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video)

0
Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video)

7.6.2020 (Webnoviny.sk) – V anglickom meste Watford sa konala demonštrácia na podporu práv černošského obyvateľstva a jej prominentným účastníkom bol boxerský šampión ťažkej váhy Anthony Joshua. Objavil sa tam s barlami a špeciálnym spevnením ľavého kolena, keďže ho v ňom malo pichnúť počas tohtotýždňového tréningu.
Joshua prehovoril pred stovkami ľudí a prečítal im aj báseň. Rasizmus v nej označil za pandémiu dneška. Účastníci pochodu niesli v rukách transparenty typu: „Silence is violence“, čiže „Zostať ticho znamená podporu násilia.“

Musíme byť zjednotení a súdržní

„Je to vírusová pandémia a nehovorím o COVIDe 19. Na mysli mám rasizmus,“ uviedol Anthony Joshua, cituje ho aj portál BBC.

Viac o téme: Zabitie Georga Floyda – protesty v USA

„Musíme byť zjednotení a súdržní, lebo tento vírus je prítomný v životoch mladých aj starých ľudí, bohatých aj chudobných a naprieč všetkými povolaniami a spoločenskými vrstvami,“ doplnil majiteľ majstrovských opaskov vo verziách IBF, WBA a WBO.

Aj 30-ročný Joshua sa pridal k stovkám známych športovcov tmavej pleti, ktorí sa rozhodli nezostať ticho a reagovať na zbytočnú smrť 46-ročného Afroameričana Georgea Floyda nedávno v Minneapolise. Stal sa obeťou policajnej brutality pri zatýkaní.
Čo sa týka zdravotného stavu takmer dvojmetrového a 110 kg vážiaceho boxera, jeho hovorca uviedol: „Chodí na kontroly, ale bezprostredné vážne zranenie to nie je. Ortéza na kolene je preventívne opatrenie na základe odporúčania fyzioterapeutov.“

Z dvoch súbojov absolvuje len jeden

Joshua mal pôvodne v tomto roku boxovať dvakrát, ale koronakríza spôsobila, že absolvuje len jeden súboj. Svoje majstrovské opasky bude obhajovať proti Bulharovi Kubratovi Pulevovi, zatiaľ na neznámom mieste a možno bez prítomnosti fanúšikov.

Joshuov promotér Eddie Hearn si myslí, že veľký duel o titul majstra sveta by sa mal odohrať pred divákmi. Ich neúčasť by bola pre neho krajná možnosť. V zákulisí sa spomína ako možné dejisko starobylá aréna v chorvátskom meste Pula s kapacitou 7000 miest na sedenie.
Ak by sa mu podarilo zdolať Puleva, Joshua by sa zrejme postavil proti kráľovi organizácie WBC Tysonovi Furymu v súboji o titul absolútneho šampióna v ťažkej váhe.

Viac k témam: Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu