Raz ochutnať je viac, ako stokrát počuť

O víne sa dobre píše. Číta sa o ňom tiež vcelku príjemne, no milovníkov nových zážitkov s pohárom na stopke v ruke presvedčia až činy. Na tie už druhým rokom nie je skúpe slovenské vinárstvo Vitis.

V minulom roku príjemne prekvapilo! Povýšilo dve obľúbené odrody vína a doprialo všetkým svojim priaznivcom špeciálny letný zážitok plný perlivých bubliniek.

Po minuloročnom úspechu Vitis Frizzante – perlivej verzie Frankovky Modrej Rosé a Müller Thurgau ide v tejto letnej sezóne dobývať aj srdcia tých, ktorí to radi voňavé a polosladké!

Je tu nový a je strašne sexy!

Keby sme chceli ešte chvíľu mystifikovať, dodali by sme, že sa volá Oliver. Priezviskom Irsai. No zostaňme pri víne. Biela odroda Irsai Oliver je neoddeliteľnou súčasťou stredoeurópskeho vinárskeho dedičstva. Vznikla v 30. rokoch 20. storočia v Maďarsku a bola vyšľachtená z Čabianskej perly – sladkého, skoro dozrievajúceho hrozna na ktorom ste si už určite neraz pochutili a z odrody Bratislavské biele, ktorú nájdete už len ojedinele.

Potomok Irsai Oliver je nenáročný, voňavý, sladký a chutný – víno z neho preto nemôže byť iné! Keď k tomu majstri svojho remesla – vínny technológovia pridajú svoj kumšt, vznikne Vitis Galéria Frizzante z odrody Irsai Oliver polosladký. Podľa slov hlavného technológa vinárstva Vitis, Juraja Slováčka je dobrá voľba základného vína tým najlepším predpokladom na vyrobenie chutného a kvalitného perlivého vína.

To sa osvedčilo v minulom roku, keď sa na výrobu prvých vín vinárstva Vitis Galéria Frizzante vybrali overené a na našom území desaťročia pestované odrody: „Budeme radi, keď sa perlivý nováčik Irsai Oliver Frizzante ujme medzi milovníkmi slovenského vína rovnako dobre, ako jeho minuloroční predchodcovia – Frizzante Frankovka Modrá rosé a Frizzante Müller Thurgau,“ dodáva.

Známa influencerka Lenka Madlenova (@Stylemon), ktorá svojim takmer 17 000 followerom prináša do života farby mala príležitosť medzi prvými zoznámiť sa s novým perlivým objavom z dielne sereďského vinárstva Vitis.

Takéto sú jej prvé dojmy: “Vitis Frizzante som si s kockou ľadu zamilovala už po prvom ochutnaní. Jeho ľahkosť, sviežosť a elegancia vás v sekunde prinútia obliecť si letné šaty, vziať slamený klobúk a s výhľadom na letný západ slnka objednávať dovolenku niekde v exotike. Toto vínko je ako stvorené na teplý letný večer.“

Skúste toto leto aj vy objaviť čo najviac nových miest, jedál, nápojov. Vychutnávajte si slobodu a zážitky všetkými zmyslami. Doťuknite svoju letnú pohodu bublinkami, ktoré sú výsledkom poctivej práce slovenských vinárov! Nové Frizzante, ktoré spestrí vaše leto si môžete objednať aj na www.najnapoje.sk.