Regionálnym úradom a zdravotníckym zariadeniam bude pomáhať v boji s koronavírusom do tisíc vojakov

24.11.2021 (Webnoviny.sk) – Denne by malo v boji s pandémiou koronavírusu pomáhať do tisíc vojakov. Vláda v stredu totiž schválila návrh ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (OĽaNO) na aktualizáciu použitia Ozbrojených síl Slovenskej republiky na riešenie mimoriadnej udalosti v spojitosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky.

Viac o téme: Koronavírus

Posilniť by mali vybrané regionálne úrady verejného zdravotníctva, Úrad verejného zdravotníctva SR, Národné centrum zdravotníckych informácií a zdravotnícke zariadenia. Vojaci by mali do 31. marca 2022 vykonávať organizačnú, administratívnu a zdravotnícku podporu.

„Zdravotníckou podporou sa rozumie aj zapojenie zdravotníckych pracovníkov pôsobiacich v ozbrojených silách Slovenskej republiky, vrátane príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky nezdravotníckych odborností, ktorí absolvovali kurz sanitár počas núdzovej situácie alebo kurz sanitár počas krízovej situácie,“ vysvetlil schválený dokument.

Viac k témam: Koronavírus, Slovenskí vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Regionálnym úradom a zdravotníckym zariadeniam bude pomáhať v boji s koronavírusom do tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.