Rekordný počet čakateľov a kadetov ukončilo základný vojenský výcvik

25.2.2022 (Webnoviny.sk) – V Martine dnes ukončilo základný vojenský výcvik celkovo 463 čakateľov a kadetov, z toho 84 žien. Od začiatku existencie profesionálnych Ozbrojených síl SR (OS SR) sa nikdy nestalo, aby naraz v jeden deň zložilo prísahu toľko vojakov. Ako napísal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti, vybrali tých najkvalitnejších, ktorí zvládli náročný výcvik.

Realitou je však aj to, že takmer 30 rokov existencie samostatnej, slobodnej, demokratickej SR nám neprinieslo také ťažké chvíle, ako nám prináša súčasnosť. Za celé naše slobodné dejiny sme neboli svedkami takej veľkej bezprostrednej bezpečnostnej hrozby, akú zažívame v týchto chvíľach. Neďaleko za našimi hranicami prebieha vojna – u našich bratov, priateľov, susedov, Slovanov,“ povedal Naď.

Minister sa vyjadril, že je hrdý na vojačky a vojakov a verí, že nebudú musieť položiť svoj život za vlasť. „Vieme ale, že sa na vás všetci budeme v prípade potreby pozerať ako na tú poslednú možnosť. My všetci sa na každého jedného z vás spoliehame a ďakujeme,“ uzavrel šéf rezortu obrany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Slovenskí vojaci, Vojenský výcvik
Zdroj: Webnoviny.sk – Rekordný počet čakateľov a kadetov ukončilo základný vojenský výcvik © SITA Všetky práva vyhradené.