Rekvalifikácia na administrátora sociálnych sietí

akcna zena, instagram, práca, socialne siete, marketing

Práca z pohodlia domova vo flexibilných hodinách (rozumej v čase, keď môžete pracovať) a v oblasti, ktorá Vás baví. To je sen, však?!

Už žiaden budík o 6, dopravné zápchy, odpípanie sa v práci, zabíjanie nudy na instagrame, bruchosťahujúca sukňa, ani 30 minút na obed. Práca snov, kedy za slušné peniaze máte kontrolu nad svojim časom, energiou a finančným tokom. Trh si vyžaduje profesionálov v oblasti sociálnych sietí – administrátorov sociálnych sietí a manažérov sociálnych sietí. Univerzity zatiaľ takých špecialistov nepripravujú, takže tip pre všetky akčné ženy a akčné mamy – rekvalifikujte sa a meňte svoj pohľad na zárobok a prácu na platforme Facebook/Instagram/LinkedIn/Youtube.

socialna siet, praca, instagram, instaranajky
Foto: pexels.com

V online dobe a pri súčasnom nielen technologickom pokroku sa tento spôsob práce stáva reálnym aj pre digitálnych nenomádov. Stačí mať počítač, smartfón, internet, chuť sa naučiť nové veci a investovať do špecifického vzdelania, schopnosť sa predať, empatiu, dobrý prehľad a orientáciu v online marketingu, chápanie súvislostí v marketingovej komunikácii, zodpovedný prístup ku klientskej práci a komunikačné schopnosti.

Ak k tomu pribalíte zopár kvalitných školení z copywritingu, fotografovania, grafiky, marketingu a hlavne z targetingu (cielenej reklamy – tykáte si s Business Managerom, s pixels pijete kávu a retargeting je kamoš) – tak sa môžete volať Social media marketer (SMM).

Za komplexné služby, konzultácie či stratégiu si môžete pýtať aj adekvátnu odmenu vo výške priemerného bratislavského platu a to za jeden klientský účet (max. 2 platformy). Hodnotu si viete zvyšovať budovaním osobnej značky, expertnosti, špecializácie, jazykových (cudzojazykových) kvalít, technických zručností, prehľadom na trhu a množstvom referencií od spokojných klientov. Budujete si expertné renomé a to v krátkej časovej relácii.

Páči sa vám predstava? Prosím si LAJK!

Viac o tom, ako zarábať na instagrame, sa dozviete tu.

mobil, aplikacie, socialne siete, marketing
Foto: pexels.com

SMM NEEDED

Každý aj najmenší podnik/podnikateľ/firma/projekt je na sociálnej sieti. Tam sú aj tí, ktorí nemajú ani web, ani (ne)kamennú predajňu, ani účtovníka, ani predajný kanál. Sociálna sieť je ich hlavným komunikačným nástrojom s fanúšikmi a klientmi. Uvedomujú si jej silu a silu konzistentného udržiavania vzťahu s ľuďmi v sieti. Udržiavanie vzťahu nie je možné bez zaujímavého a reakciu vyvolávajúceho obsahu. Obsahom rozumieme články, užitočné rady a tipy, estetické prezentácie, šokujúce informácie, foto, video, dotazníky, súťaže atď.

Podnikatelia, živnostníci a prevádzkari takmer isto nemajú na správu sociálnych sietí kapacitu, chuť ani čas. Rozhodnú sa delegovať publikovanie a komunikáciu na sociálnej sieti adminovi.

Pokročilejší sa rozhodnú delegovať manažérovi sociálnych sietí aj tvorbu textov, video/foto obsahu a reklamnej kampane. Samozrejme, že všetky podmienky sa prejednávajú vopred a diskrétnosť/mlčanlivosť a ochrana osobných údajov je základ pre podpísanie zmluvy.

akcna zena, mama, socialne siete, marketing
Foto: pexels.com

AKČNÉ MAMKY WANTED

Dnešné maminky sú veľmi šikovné a kvalifikované. Mnohé pochádzajú práve z prostredia marketingu, žurnalistiky alebo masmediálnej komunikácie. Za predpokladu, že majú dieťatko a chcú s ním tráviť maximum času, práca admina sociálnych sieti je šitá na mieru.

Ak ste maminka na materskej a často chodíte do niektorej kaviarne, skúste osloviť majiteľa, že za určitý „symbolický“ poplatok skúsite spravovať facebook/instagram na testovací mesiac. Aj tak by ste tam s drobcom chodili, len teraz si budete všímať zaujímavé fotografické/video momentky, písať chutné posty, zachytávať detské rúčky v koláčikoch a vychutnávať bejbičínko s plyšákmi. Možno samotné postovanie bude prechádzať filtrom, ale som si istá, že po mesiaci bude prevádzkovateľ kaviarne taký spokojný, že sa dohodnete na vyššej odmene a pravidelnej spolupráci.

Namiesto kaviarne si môžete dosadiť ľubovoľné miesto, kam radi chodíte (štúdio jogy, jazykovka, kozmetický salón, herničky/kútiky, kreatívne dielne, kadernícke salóny, reštiky, kamoškine prevádzky, návrhárske showroomy, atď.)

Skúste svoje sily aj na portáli s mikroprácou a naučte sa predávať. Investujete do praxe a veľa sa naučíte, t.j. začnete na sociálnych sieťach zarábať. Mení sa Vám vedomie a uchopenie tejto zábavky ako perspektívnej práce, ktorá uživí celú rodinu. Vďaka plánovaniu príspevkov, autopostingu, chatbotom si viete pobyt na sieti automatizovať do miery, že reálne môžete pracovať, keď máte čas (aj počas obedňajšieho spánku dieťaťa, neskoro večer, či počas 10 min. čakania u doktora).

akcna zena, instagram, práca, socialne siete, marketing
Foto: pexels.com

Ak sa chcete dozvedieť viac, rada Vás uvítam vo facebookovej skupine instabreakfast a na instaranajkách na instagrame.

O sile facebooku a instagramu pre Váš biznis sa môžete dozvedieť na profinabitom evente 4.4.2018, kde si s Vami rada pokecám o sile Instagram marketingu v roku 2018. Rezervujte si miesta, kým ešte sú! Teším sa na Vás!

P.S. Pamätajte, aj napriek príťažlivému puncu slobody, ktorý vanie z online práce, stále je to práca. Práca vyžadujúca disciplínu, spoľahlivosť, konzistentnosť a pevné nervy. Pracujete totiž nielen s klientmi, ale aj ľuďmi v online priestore…a to je niekedy náročné na nadhľad, férovosť, vecnosť, rozhodnosť a pozitívne vnímanie sveta.

Vaša TAMI