Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Dav ľudí už od piatkového rána protestuje pred budovou Národnej rady SR (NR SR) proti vládnym opatreniam v súvislosti s COVID-19. Došlo už aj k potýčkam medzi políciou a demonštrujúcimi. Policajti museli použiť aj slzný plyn, a to potom, ako sa násilím snažili dostať do budovy parlamentu.

K situácii sa vyjadrila aj vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá odsúdila útoky na políciu pred budovou parlamentu.

Remišová rešpektuje právo občanov pokojne demonštrovať, v demokratickej spoločnosti však považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest pred parlamentom, polícia použila aj slzný plyn (fotografie)

„Demonštrácie, ktoré aktívne podnecuje aj Robert Fico sprevádza chaos, porušovanie zákona a rozdeľovanie spoločnosti. Musíme ako spoločnosť a aj ako politici dôrazne odmietnuť vyvolávanie chaosu a dokonca podnecovanie násilných a agresívnych prúdov v spoločnosti,” napísala vicepremiérka vo svojom profile na sociálnej sieti.

Viac k témam: predseda strany Za ľudí, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona © SITA Všetky práva vyhradené.