Remišová sa na referende nezúčastní, nemieni podporovať zvrátenú politiku Fica a Pellegriniho

0
Remišová sa na referende nezúčastní, nemieni podporovať zvrátenú politiku Fica a Pellegriniho

28.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sa na referende o predčasných voľbách nezúčastní. Uviedla to s tým, že referendum je iba „výsledkom pokrytectva Roberta Fica a Petra Pellegriniho“.

Referendum bolo dvakrát neplatné

Dodala, že keď sa skrátenie volebného obdobia malo týkať ich po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, označovali takéto pokusy priam za štátny prevrat.

Naopak, vždy keď prehrali voľby a neboli vo vláde, ich hlavná náplň práce v opozícii bola podľa nej organizácia alebo podpora referenda o predčasných voľbách. V tlačovej správe o tom informovalo tlačové oddelenie strany.

„Takéto referendum bolo dvakrát pre nízku účasť neplatné a som presvedčená, že teraz to dopadne rovnako. Podporovať zvrátenú politiku Roberta Fica a Petra Pellegriniho nemienim,“ povedala vicepremiérka s tým, že príkladom ich politiky je očkovanie.

Čím horšie pre vládu, tým lepšie pre nás

Podotkla, že všetci zodpovední vládni aj opoziční politici v Európe zdôrazňujú význam očkovania a nabádajú ľudí, aby sa dali očkovať, najmä keď hrozí tretia vlna.

„Iba Smer/Hlas v duchu hesla ´čím horšie pre vládu, tým lepšie pre nás´, namiesto jasnej podpory očkovania, ľudí skôr odrádzajú. Ak Ústavný súd SR náhodou rozhodne o ústavnosti referenda o predčasných voľbách, takúto politiku a pokrytectvo nebudem podporovať, a preto sa na ich referende na rozdiel od mojich koaličných partnerov nezúčastním,“ uzavrela.

Petičný výbor odovzdal petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, ktorá obsahuje viac ako 600-tisíc podpisov, v podateľni Prezidentského paláca 3. mája. Prezidentka Zuzana Čaputová následne v polovici mája požiadala Ústavný súd SR, aby posúdil, či predmet navrhovaného referenda je, alebo nie je v súlade s ústavou, a ak áno, ako majú príslušné ústavné orgány postupovať po platnom referende. Ústavný súd SR má na rozhodnutie 60 dní.

Viac k témam: predseda strany Hlas-SD, predseda strany Smer-SD, predseda strany Za ľudí, referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová sa na referende nezúčastní, nemieni podporovať zvrátenú politiku Fica a Pellegriniho © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu