Domov Správy Slovensko Robí si, čo chce, kritizuje Pčolinský koaličného kolegu Baránika

Robí si, čo chce, kritizuje Pčolinský koaličného kolegu Baránika

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanec hnutia Sme rodina Peter Pčolinský varoval, že ak prejde pozmeňujúci návrh Alojza Baránika (SaS) k zákonu o disciplinárnom poriadku Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR), tak Sme rodina nepodporí tento zákon z dielne ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS).

Šéf klubu Sme rodina Peter Pčolinský to povedal pre agentúru SITA. „Pán Baránik predložil pozmeňujúci návrh bez súhlasu koaličnej rady. Tým pádom ten pozmeňovák nemôže prejsť, inak neprejde ani zákon ministerky spravodlivosti ako taký,“ zdôraznil Pčolinský. Podľa neho existuje o tom aj zápis z koaličnej rady, „ale pán Baránik si robí, čo chce“.

Baránik chce totiž doplniť do zákona, že disciplinárny návrh proti generálnemu prokurátorovi bude môcť podať namiesto troch pätín jedna pätina poslancov parlamentu.

Tvrdí, že sa tým zosúladí toto kvórum s návrhovým kvórom na odvolanie generálneho prokurátora podľa zákona o rokovacom poriadku parlamentu. Baránik tiež chce, aby disciplinárny návrh voči prokurátorom mohol podať aj minister spravodlivosti.

Parlament mal rozhodnúť o zákone o disciplinárnom poriadku NSS SR v utorok 9. novembra. Neschválil však, aby sa skrátili lehoty a mohlo sa tak hlasovať o pozmeňujúcich návrhoch k spomínanému zákonu. Proti bolo celé hnutie Sme rodina a niekoľko poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Časť poslancov z OĽaNO sa taktiež zdržala.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Robí si, čo chce, kritizuje Pčolinský koaličného kolegu Baránika © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version