Rodič nemusí oznamovať ukončenie ošetrovného, počet dní uvedie do čestného vyhlásenia

0
Rodič nemusí oznamovať ukončenie ošetrovného, počet dní uvedie do čestného vyhlásenia

Ak chce rodič kedykoľvek počas súčasného obdobia uzatvorenia školských a predškolských zariadení ukončiť poberanie ošetrovného a ísť napríklad znova do práce, nemusí o tom špeciálne informovať Sociálnou poisťovňu. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

„Stačí, ak na konci kalendárneho mesiaca, v ktorom ošetroval, zašle pobočke Sociálnej poisťovne vyplnené Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné, v ktorom uvedie, počas ktorých dní ošetroval,“ uviedol. Ošetrovné mu Sociálna poisťovňa vyplatí len za uvedené konkrétne dni.

Ktorých 5 chýb v myslení ľudí môže rozšíriť koronavírus?

V prípade, ak sa počas súčasného obdobia uzatvorenia školských a predškolských zariadení rodič rozhodne opätovne nastúpiť na OČR, nebude podávať novú žiadosť o ošetrovné. „Sociálna poisťovňa bude až do ukončenia krízovej situácie evidovať jeho prvú žiadosť o ošetrovné,“ upozornil hovorca.

Opätovne na konci kalendárneho mesiaca, v ktorom bude ošetrovať, zašle pobočke Sociálnej poisťovne vyplnené Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné, v ktorom uvedie, počas ktorých dní ošetroval.

Koronavírusom sa nakazil takmer celý spevácky zbor, niektorí členovia sú v nemocnici a dvaja umreli

Ak počas niektorých mesiacov počas krízovej situácie vôbec neošetroval, nakoľko napríklad bol v práci, čestné vyhlásenie nemusí poslať a dávku mu Sociálna poisťovňa nevyplatí.

Zdroj: Webnoviny.sk – Rodič nemusí oznamovať ukončenie ošetrovného, počet dní uvedie do čestného vyhlásenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu