Rokovanie českej snemovne o pandemickom zákone znovu blokuje opozícia, nerozhodli ani o vydaní Babiša

16.2.2022 (Webnoviny.sk) – Schôdzu českej Poslaneckej snemovne, ktorá sa začala v utorok, znova sprevádza maratón plný obštrukcií zo strany opozície. Dolná komora parlamentu mala prerokovať pandemický zákon alebo vydanie bývalého premiéra Andreja Babiša k trestnému stíhaniu v kauze Čapí hnízdo, zatiaľ však nehlasovala ani o programe schôdze.

Rokovanie sa totiž natiahlo na viac ako 17 hodín predovšetkým pre zákonodarcov opozičnej strany SPD, ktorí sa striedali za rečníckym pultom a blokovali schôdzu. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s tým, že jediný hmatateľný výsledok stretnutia je, že poslanec Jan Farský z hnutia STAN na jeho začiatku zložil mandát.

Schôdzu, ktorá s prestávkami pokračovala celú noc, ráno do 9:00 prerušil podpredseda Poslaneckej snemovne Jan Bartošek, aby sa mohol stretnúť naplánovaný mandátový a imunitný výbor. Ten sa zaoberá práve spomenutou rezignáciou Farského, uvádza spravodajský portál Novinky.cz.

Viac k témam: Čapí hnízdo, Český parlament, Pandémia, Pandemický zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovanie českej snemovne o pandemickom zákone znovu blokuje opozícia, nerozhodli ani o vydaní Babiša © SITA Všetky práva vyhradené.