Čoho sa najviac obávajú majitelia smartfónov?

Vlastniť mobilný telefón je už v dnešnej dobe samozrejmosťou. Častokrát však za tohto pomocníka zaplatíme stovky eur. Preto je na mieste obava, koľko nám smartfón vydrží a či sa oplatí investovať do jeho kúpy nemalé peniaze.

Asi neprekvapí, že majitelia smartfónov v strednej Európe sa najviac obávajú rozbitia displeja. Najčastejším problémom, ktorý vlastníctvo telefónu sprevádza, je však problém s nabíjaním či batériou. Vyplýva to z výsledkov stredoeurópskej štúdie, ktorú si nechala vypracovať spoločnosť Huawei.

Telefón sa odmietne nabíjať

Chyby súvisiace s batériou či nabíjaním, teda napríklad telefón, ktorý sa odmietne nabíjať, zaznamenalo podľa prieskumu 44 % respondentov. Nasledovali problémy s pripojením do siete, či už ide o telefonické hovory alebo internet.

Až následne respondenti označili ako problém poškodenie displeja. To sa však dá riešiť aj poistením mobilného telefónu – mesačne za túto službu zaplatíte približne 4 eur. Ak máte mobil v hodnote 500 eur, tak sa to oplatí.

V prieskume sa však objavil aj problém so stratou dát, keď stratu svojich súborov uviedla až pätina ľudí.

Prečítajte si, ako sme testovali mobilný telefón

Znepokojujúce faktory

Spotrebiteľský prieskum pre spoločnosť Huawei vypracovala analytická agentúra IPSOS. Jeho cieľom bolo zistiť, aké faktory spojené s vlastníctvom smartfónu považujú ich užívatelia za najviac znepokojujúce.

Prieskum sa uskutočnil v júni 2019 prostredníctvom online panelu a zúčastnilo sa ho 2 113 obyvateľov strednej Európy vo veku od 18 do 55 rokov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Rozbitý displej alebo problém s nabíjaním? Prieskum ukázal obavy majiteľov smartfónov © SITA Všetky práva vyhradené.