NAČÍTAVAM

Type to search

Slovensko Správy

Rozdeľovanie kresťanov na autentických a neobyčajných nie je cesta, podľa Hlinu sa treba spájať

Sita
Share

BRATISLAVA 10. júna (WebNoviny.sk) – Rozdeľovanie kresťanov na autentických a neautentických, obyčajných a neobyčajných určite nie je cesta. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je toho názoru, že sa treba spájať.

Pozývajú na spoluprácu

Uviedol to pre agentúru SITA v reakcii na vznik kresťanského krídla v hnutí OĽaNO hovorca KDH Stano Župa. Zároveň uviedol, že KDH pozýva na spoluprácu.

“KDH je osvedčená strana s tridsaťročnou tradíciou pripravená pracovať na tom, aby sa situácia na Slovensku normalizovala a zastavili sme nebezpečný populizmus a šírenie nenávisti. KDH predstavuje kostru systému parlamentnej demokracie a ak nebude kostra, nebude parlamentná demokracia. KDH je pre Slovensko dôležité. Každý pokus o deštruovanie tridsaťročnej strany je nezodpovedný z pohľadu toho, do akej náročnej situácie ideme,” uviedol.

Zároveň dodal, že kresťanskí demokrati sa osvedčili a aj napriek tomu, že skončili mimo parlamentu, po marci 2016 uspeli v komunálnych, regionálnych voľbách a aj v eurovoľbách. Strana Alojza Hlinu je presvedčená, že Slovensko je v súčasnosti v ťažkej situácii a je nevyhnutné skôr spájanie a zjednocovanie politického systému a videnia sveta.

Vyhlásenie Matoviča hodnotil analytik

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zakladá platformu Odvážne hnutie obyčajných kresťanov. Kresťanom ponúka polovicu miest na kandidátke OĽaNO v budúcoročných parlamentných voľbách. Povedal to na pondelkovej tlačovej besede líder hnutia Igor Matovič.

Vyhlásenie lídra OĽaNO Igora Matoviča, že vznikom kresťanského krídla OĽaNO nechce škodiť KDH a strane Andreja Kisku, je falošné. Povedal to pre agentúru SITA politický analytik Ján Baránek. “Keď sa chce uchádzať o kresťanského voliča, tak sa logicky uchádza aj o voliča KDH,” uviedol s tým, že skupina voličov sa príchodom novej platformy nerozšíri, a tak sa Matovič bude uchádzať o tých istých voličov ako aj iné strany.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Odvážne hnutie obyčajných kresťanov, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozdeľovanie kresťanov na autentických a neobyčajných nie je cesta, podľa Hlinu sa treba spájať © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X