Morálka medzi ruskými vojakmi na Ukrajine klesá a niektorým jednotkám vraj dochádza jedlo a palivo

0
Morálka medzi ruskými vojakmi na Ukrajine klesá a niektorým jednotkám vraj dochádza jedlo a palivo

1.3.2022 (Webnoviny.sk) – Morálka medzi ruskými vojakmi na Ukrajine klesá a niektorí sa vzdali, ale situácia je vážna. Vyjadril sa tak vysokopostavený predstaviteľ USA s oblasti obrany na základe informácií Pentagonu o ruskej invázii na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko podľa Pentagonu ešte nezískalo vzdušnú prevahu nad Ukrajinou a tiež neobsadilo prístavné mesto Mariupoľ. Vojaci však obsadili neďaleký prístav Berďansk a mesto Melitopoľ. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Rusko tiež podľa Pentagonu vypálilo na Ukrajinu zhruba 400 rakiet, ale ukrajinský systém protiraketovej obrany zostáva životaschopný. Na Ukrajine tiež spozorovali odpaľovacie zariadenia, ktoré by sa dali použiť na termobarické zbrane, ale americká spravodajská služba nevie potvrdiť, či sa v krajine takéto zbrane nachádzajú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V krajine už je zhruba 80 percent ruských vojakov, ktorých pôvodne nasadili v jej pohraničí, uviedol tiež predstaviteľ. Podľa neho existujú náznaky, že niektorým ruským jednotkám dochádza jedlo a palivo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Morálka medzi ruskými vojakmi na Ukrajine klesá a niektorým jednotkám vraj dochádza jedlo a palivo © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie