Domov Správy Rusi opäť bombardovali mestá v blízkosti Zaporižžskej jadrovej elektrárne

Rusi opäť bombardovali mestá v blízkosti Zaporižžskej jadrovej elektrárne

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily opäť raketami a delostrelectvom zaútočili na oblasti pod ukrajinskou kontrolou neďaleko Zaporižžskej jadrovej elektrárne. Uviedli to v sobotu ukrajinské úrady.

Rakety Grad a delostrelecká munícia zasiahli mestá Nipokoľ a Marhanec, ktoré sa nachádzajú zhruba 10 kilometrov od elektrárne za riekou Dnipro, povedal gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily obsadili komplex jadrovej elektrárne na začiatku vojny na Ukrajine, ale naďalej ju prevádzkujú ukrajinskí zamestnanci. Ukrajinská a ruská strana sa opakovane obviňujú z bombardovania komplexu, čo vyvoláva obavy, že boje by mohli spôsobiť jadrovú katastrofu.

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) sa snaží do elektrárne poslať svoj tím na inšpekciu a na pomoc pri zaistení jej bezpečnosti. Predstavitelia MAAE uviedli, že návštevu pripravujú, ale zostáva nejasné, kedy sa môže uskutočniť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi opäť bombardovali mestá v blízkosti Zaporižžskej jadrovej elektrárne © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version