Rusi opäť protestovali proti invázii na Ukrajinu a pribúdajú aj otvorené listy, zatknuté boli stovky ľudí

0
Rusi opäť protestovali proti invázii na Ukrajinu a pribúdajú aj otvorené listy, zatknuté boli stovky ľudí

27.2.2022 (Webnoviny.sk) – Čoraz viac Rusov protestuje proti invázii na Ukrajinu napriek tvrdšej rétorike tamojších úradov. Aj v sobotu sa napriek masovému zatýkaniu z predošlých dvoch dní uskutočnili v ruských mestách protesty.

Ľudskoprávna organizácia OVD-Info, ktorá monitoruje prípady politicky motivovaného zadržiavania, informovala, že v 34 mestách zadržali počas sobotňajších protivojnových protestov najmenej 460 ľudí, z toho viac ako 200 v Moskve.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Pribúdajú aj nesúhlasné otvorené listy odsudzujúce ruské konanie na Ukrajine. Pod jeden sa podpísalo viac ako 6 000 zdravotníckych pracovníkov, pod ďalší zase viac ako 3 400 architektov a inžinierov a 500 učiteľov podpísalo tretí.

Otvorené listy od novinárov, členov samospráv, kultúrnych osobností a ďalších profesijných skupín kolujú už od štvrtka.

Protesty proti ruskej invázii na Ukrajine sa konajú po celom svete. Ľudia na podporu Ukrajiny vyšli do ulíc napríklad v Maďarsku, Spojenom kráľovstve, Taiwane, Taliansku, Izraeli či Japonsku.

Viac k témam: Protesty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi opäť protestovali proti invázii na Ukrajinu a pribúdajú aj otvorené listy, zatknuté boli stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu