Rusi sú na vojnu zle pripravení a Putin tak poslal vojakov na smrť, tvrdia Briti

0
Rusi sú na vojnu zle pripravení a Putin tak poslal vojakov na smrť, tvrdia Briti

Ruské jednotky boli na vojnu na Ukrajine zle pripravené. Ako referuje spravodajský web BBC, takýto pohľad ponúkol nemenovaný predstaviteľ britskej obrany.

„Rusi si naozaj mysleli, že vykonávajú vojenské cvičenia, nie prípravu na inváziu,“ povedal. Putin si podľa neho myslel, že má takú armádu, akú zvykol vidieť počas prehliadok na počesť Dňa víťazstva nad fašizmom na moskovskom Červenom námestí. „Armáda z prehliadky sa však neukázala ako armáda schopná bojovať.“

Začiatkom tohto týždňa britský minister obrany Ben Wallace obvinil ruského prezidenta Putina zo zrady svojich vojakov tým, že ich poslal na smrť. Tí sa podľa neho zároveň zdržiavajú na miestach, kde v prípade útoku môžu zomrieť tisícky Rusov.

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl v nedeľu uviedol, že v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda viac ako 11-tisíc ruských vojakov.

Prečítajte si: Ruskí oligarchovia sú nespokojní a hľadajú náhradu za Putina

Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sú na vojnu zle pripravení a Putin tak poslal vojakov na smrť, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie