Home Správy Rusi v Melitopole používajú ľudské štíty na svoju obranu, celé mesto je...

Rusi v Melitopole používajú ľudské štíty na svoju obranu, celé mesto je rukojemníkom okupantov

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda v utorok už druhý deň blokovala výjazdy z okupovaného ukrajinského mesta Melitopoľ. Ruské sily sa „tak vystrašili z protiofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny, že sa prikryli tisíckami civilistov ako ľudskými štítmi,“ povedal starosta mesta Ivan Fedorov, ktorý sa nachádza mimo Melitopoľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Celé mesto je rukojemníkom,“ dodal. Podľa starostu Rusi uzavreli kontrolný bod Vasylivka, hlavný priechod pre civilnú dopravu do iných častí Ukrajiny. Informuje o tom portál cnn.com.

Podobne ako susedná Chersonská oblasť, aj Melitopoľ bol v ostatných dňoch terčom úderov ukrajinských síl. Rusmi vymenovaný šéf regionálnej administratívy v meste Melitopoľ Jevgenij Balickyj v utorok na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že ukrajinská vláda sa „zmenila na Islamský štát: vyhadzujú do povetria mosty, útočia na verejných predstaviteľov“.

„Nič sa tým nezmení. Ľud Zaporižžskej oblasti sa už rozhodol… Oslobodená časť Zaporižžskej oblasti sa stane súčasťou Ruskej federácie prostredníctvom referenda,“ vyhlásil Balickyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v Melitopole používajú ľudské štíty na svoju obranu, celé mesto je rukojemníkom okupantov © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version