Rusi v noci zintenzívnili bombardovanie mesta Zaporožie, pri útoku použili kamikadze drony (video)

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Mesto Zaporožie na juhu Ukrajiny sa ocitlo pod ruským útokom. Šéf regionálnej vojenskej samosprávy Oleksandr Staruch povedal, že mesto v sobotu ráno zasiahlo desať alebo viac rakiet S-300 a v noci naň útočili „samovražednými“ dronmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Útok dronmi

Útok bezpilotných strojov zničil infraštruktúrne zariadenia v meste, spôsobil požiare, ktoré sa podarilo uhasiť, a nevyžiadal si obete, dodal Staruch.

Ako píše spravodajský web Sky News, gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko na Telegrame informoval, že v noci zostrelili päť dronov. Na Telegrame informoval o dvoch zranených osobých v meste Nikopoľ po tom, čo naň ruské sily vystrelili viac ako 50 striel.

Zničené domy a infraštruktúra

Útok zničil desať výškových a súkromných budov, dopravnú spoločnosť, niekoľko obchodov, garáž, autá a niekoľko kancelárií, priblížil Rezničenko. Obytné oblasti zasiahli ruské údery aj v sobotu ráno, dodal.

Ruský útok, zrejme raketový, zasiahol aj Kyjivskú oblasť. Šéf tamojšej regionálnej administratívy Oleksij Kuleba na Telegrame vyzval ľudí, aby zostali v úkrytoch, kým neprestanú sirény, a nenahrávali na sociálne siete fotografie, videá a lokalitu úderu. Obete podľa neho nie sú.

Viac k témam: bombardovanie, Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v noci zintenzívnili bombardovanie mesta Zaporožie, pri útoku použili kamikadze drony (video) © SITA Všetky práva vyhradené.